Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı 0 539 308 55 66 | 0 533 123 68 11

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı yapan firma olan Yüksel Oto Lastik olarak uzman teknik personel, geniş makina parkuru ve güleryüzlü ekibimizle yanınızdayız. Aracın yolda giderken fazla titremesi veya aracın sağa sola çekmesi gibi problemlere yol açan oto rot balans ayarı bozukluğu kazalara neden olabilmektedir. Bunun içinse en yakın oto tamir firması na gitmek gerekebilir. Uzmanlar her 5 bin ila 10 bin km’de bir rot-balans ayarının kontrol edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Eğer bir araç özellikle de çukurlu yollardan geçmişse rot-balans ayarının kontrol edilmesinde fayda vardır. Yüksel Oto Lastik, Petlas bayisi olmakla beraber Büyükçekmece’de bulunan bir oto lastikçi olarak hizmet vermektedir. Firmamızda oto rot balans ayarı yapılıp gerekli testlerden geçirilmektedir. Büyükçekmece Türkoba Mahallesi rot balans ayarı yapan bir oto tamirci arıyorsanız profesyonel ekibimizle yaptığımız rot balans ayarlaması sonrası güvenle yolunuza devam edebilirsiniz.

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı
Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Oto Rot Ayarı

Tekerlekler arasındaki açının ve uzaklıkların birbirine eşit olması gerekmektedir. Rot ayarı düzgün olan bir otomobilde tekerlekler arasında açı ve uzaklık farkı bulunmaz. Eğer araçta rot ayarı bozukluğu varsa bu durumda araç yolda giderken sağa sola çekebilir ve hatta ileri derecede rot ayarı bozulmuş olan araçlar savrulabilirler de. Ayrıca rot balans ayarı bozuk olan araçların tekerlek dişlileri sıyrılır ve tekerlek çok daha çabuk eskir. Dönüş esnasında tekerleklerden ses gelmeye başlar. Direksiyonun doğrultusu ile tekerleklerin doğrultusu arasında fark bulunması için de rot ayarı bozukluğundan bahsedebiliriz.

Otomobillerde tekerlekler (özellikle ön) birçok parça ile şaseye bağlanır. Aks, salıncak, rot kolları vs. olmak üzere birçok parça lastiğin hareketini etkiler. Yoldan alınan darbeler, araçta ön takım değişikliği gibi durumlarda rot ayarı gerekir. Öncelikle ekibimiz tarafından her ihtimal düşünülerek araçtaki sıkıntının rot ayarından mı yoksa başka bir sebeple mi olduğu araştırılır. Rot ayarı yapılmadan önce araç, rot ayarının yapılacağı istasyona yerleştirilir. Çeşitli sensörlerle araç tekerlekleri istasyonun yakınında rot ayarı programlarının bulunduğu bilgisayara bağlanır. Bilgisayar rot ayarının bozukluğunun derecesini bildirir. Sonrasında ise rot ayarı yapılmaya başlanır ve her iki tekerlek de birbirine paralel olduğunda rot ayarı tamamlanır.

Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Rot Balans Ayarı Fiyatları

Oto rot balans ayarı fiyatları, araç bakım hizmetleri hakkında bilgi almak için Büyükçekmece Türkoba Mahallesi rot balans ayarı işini de yapan oto lastik firması Yüksel Oto Lastik ile iletişime geçebilirsiniz.